čtvrtek 5. listopadu 2015

   Odjakživa mě na podzim pronásledují stejné úvahy. Začne to s prvním jablkem sebraným pod stromem. Odkud se vzala ta dokonalá chuť?  Jak je možné, že strom svými kořínky dokáže v hlíně (ochutnávali jste někdy hlínu?) najít tu sladkost, lahodnost a vůni. Jak vytvoří tak lákavé barvy? Dokázali byste to - dokázal by to člověk? Za pomoci světla a tepla z hlíny vytvořit nekonečné množství chutí vůní a barev (pomyslete na všechny plody, ovoce i zeleninu).
   Hned si představuju, jak by to třeba vypadalo. V obchodech by se prodávaly přístroje - člověk by si je na zahradě zapíchl do země, ony by se kontaktem s hlínou aktivovaly, do země by zasunuly ještě jemnější předivo sond a trubiček, nad zemí by rozevřely solární panelky, které by zároveň dokázaly vázat ze vzduchu oxid uhličitý a za nějaký čas byste mohli sbírat plody! Krásně byste si mohli naprogramovat, co za ovoce byste chtěli - představuju si to jako takový ten dotykový displej na váze v Kauflandu - přejít na položky Zelenina, přejít na položky Ovoce, počet i hmotnost, nutriční složení.
   A víte, proč to nejde, proč takový přístroj ještě nikdo nevymyslel a ani nevymyslí? Protože jablko je zázrak! Lidé si dost často myslí, že zázraky neexistují. Tedy, že existují jen v našich představách a fantazii. Ale je to přesně naopak. Denně se ve svém životě potkáváme se zázraky, jen jsme si zvykli brát je jako běžnou věc. Třeba právě jablko. A obecně všechny plody. Mláďata a miminka. Jak to, že se v těle matky vytvoří něco tak dokonalého? A co teprve jak se do nového těla dostane duše - nebo - pokud je pro vás duše příliš esoterický pojem - vědomí? Další zázrak.
   Zkuste je hledat - další zázraky - je to velice zábavné, dobrodružné a celá věc, pokud ji dotáhnete do konce má opravdu silné terapeutické účinky. Terapeutické přesně v tom směru, v jakém dnes většina lidí potřebuje. Skoro začínám uvažovat o tom, že si otevřu kursy Hledání zázraků v běžném životě - tolik pozitivní energie, jakou generuje hledání zázraků totiž hned tak něčím jiným nezískáte :)
   Ale pro začátek - zkuste dnes jít ven a najít, utrhnout nějaký plod a zakousnout se do něho. A zkuste při tom myslet na to, že  strom všechny ty chutě, vůně a lahodnosti svými kořínky vydobyl z půdy, z hlíny, ze vzduchu a slunčního světla a vytvořil z nich jedinečné dílo - zázrak - který je nejen velice chutný, ale obsahuje i látky, které nezbytně potřebujete k životu. Pokud si všechno představíte dostatečně barvitě, pocítíte obrovský příval vděku a ten zase s trochou šikovnosti můžete nasměrovat třeba právě na strom pod kterým jste jablko našli. A pokud se budete opravdu soustředit, můžete ucítit - s trochou cviku určitě - jak se strom celý zatetelí radostí a doslova vás obejme.
   Pro mě osobně je jablko symbolem a zároveň důkazem existence Boha - nekonečné lásky - základního dobra jak chcete. Už od dětství, každý podzim se pro mě nese v tomto duchu - trálalálalá ;)

Krásný den :)

9 komentářů:

 1. Leninko, ty jsi zázrak. To že žijí lidé jako jsi ty je pro mne zázrak. Děkuji za sdílení. Pamatuji si, když mi bylo asi pět, že moje maminka někomu říkala, proč ji baví pracovat na zahradě. Vyset semínko rostlinky a stane se "zázrak" rostlina vyroste, ze semínka maličkatého, země vody, vzduchu, slunce - vyroste květina, zelenina, strom. Semínko, to malilinkaté semínko ví, stejně jako jablůňka ví, jak vykouzlit jablíčka. Pamatuji si tu myšlenku velmi silně, ačkoliv tehdy jsem ji docela přesně nechápala. Nyní ji chápu až moc dobře a velmi s ní rezonuji.Každý náš den je plný malých zázraků a vděčnosti, jen se na ně soustředit. Terapii udělej,to je nádherný nápad a já moc ráda přijdu ♥ Teď jsem pochopila, Rozinka miluje jablíčka, ale když jsou venku ze stromu, tak je schopná jich spořádat kopec, na podzim (už vloni) se neustále dožadovala jablíček z jablůňky. Zázraky v přímém přenosu. Možná by to mohli dávat v televizi místo večerních zpráv :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Krasne :) Zrovna jsem dojedla jablko z norskych sadu, ma tuzsi slupku, prijemne kyselkave a velike akorat do dlane....je to Dar

  OdpovědětVymazat
 3. Leni, cítím to úplně stejně... A nepřestávám žasnout!

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné! Taky na mě takto působí zvláště jablíčka, jako by prave ta, obyčejná, běžná, nenapucovana (ta domácí) a pritom oku liba, patřila k naší krajině, domovu, duši. Dojímá mě a vzpomenu si na Skacelovu báseň "podekujme jak děti za jablka.."

  OdpovědětVymazat
 5. Leninko, mluvíš mi z duše.... Mám ráda podzim.

  OdpovědětVymazat
 6. ...ať víra, láska a naděje vás provází ve zdraví celým rokem 2016 ...Věrka

  OdpovědětVymazat