pátek 26. dubna 2013

   Původně jsem měla v úmyslu věnovat část tohoto blogu i józe. Nejsem žádný jogín, takže o cvičení se tu rozepisovat nebudu. Jógu cvičím, dosud mě ale míjely všechny ty věci okolo, mám na mysli především očistné techniky.
   Minulý týden jsem si ale koupila konvičku na proplachování nosu. Přesvědčily mě všechny ty články o tom, jak se díky této technice definitivně zbavím rýmy, alergické rýmy, či snad dokonce všech neduhů "od ramen nahoru", jak tvrdí jogíni :)
   Celá procedura je překvapivě mnohem příjemnější, než jsem čekala. Po prolití nosu slanou vodou se dočkáte podobného pocitu, jako když si ráno umyjete obličej, teď ale zevnitř. Prolévání samo je poměrně jednoduché, mají ho zvládnout i děti od tří let.
   A zrovna jako na zavolanou má Violka od včerejška festovní rýmu. Takže můžeme zkoušet konvičku přímo na bojišti :) Zatím můžu vyslovit pouze dílčí názor a ten zní tak, že po každém propláchnutí nosu přestane Violka asi na hodinu smrkat a kýchat a že si nos chodí proplachovat sama od sebe.
Celé to vypadá mnohem hůř, než jak to potom probíhá. Takže i když nemám ve zvyku svoje děti uplácet a už vůbec ne sladkostmi, za první prolití nosu dostaly čtvereček čokolády. Za vynaložený stres a odhodlání, aby rovnováha zůstala zachována ;)
...Pokud vás tohle téma zaujalo, na internetu najdete velké množství článků a videí o tom, jak konvičku používat. Hodně štěstí, krásný den :)

Žádné komentáře:

Okomentovat